HAKKIMIZDA


Kütahyalılar otobüs kooperatifi 1984 yılında Kütahya’nın iki güzide ilçesi olan Simav-Gediz ilçelerinin birleşmesiyle 42 üye tarafından kurulmuştur. İlk otobüsleri Mercedes 0302 lerdir. Simav ve Gediz ilçeleri birleşerek bir otobüs kooperatifi kurmaları Türkiye’de bir ilktir. Bu birleşme 25 yıldan bugüne hiçbir sorun yaşanmadan devam ettirilmektedir.

Gediz ve Simav ilçelerinin birleşmesin de en büyük etken ekonomik olarak daha güçlü olmak, illerde bulunan büyük şirketlerle rekabet edebilmektir.

Kurulduğu dönemde bulunduğu bölgede birçok seyahat şirketi bulunmasına rağmen ayakta kalmayı başaran ve bulunduğu bölgenin dışa açılan bir penceresi olmayı başaran bir seyahat şirketi olmuştur.
Kooperatifimizin kurucu üyeleri İBRAHİM ALTINER, PALA KOCABAŞ, AHMET BAKIOĞLU, OSMAN AVSEVEN ve AHMET ÖZDOĞAN dır.

Kooperatif kuruluşunda günümüze kadar başkanlık yapanlar AHMET ULUS,İSMET ILDIZ,TAHİR BABUR,SELAHATTİN TUNÇER,MEHMET MENÇİK ve günümüzde de başkanlığı devam eden YUNUS YILMAZ dır. Bütün başkanlarımız ve birlikte çalıştıkları yönetim kurulları büyük çaba ve özveri göstererek kooperatifimizin bu günlere gelmesini sağlamışlardır. Kooperatifimizde ilk yenilik çalışmaları 1989 yılın da İSMET ILDIZ başkanlığı ve yönetim kurulu zamanında olmuştur. Bu dönemde şirkette bulunan 40 adet Mercedes 0302 otobüsler satılarak her iki sıra bir sıraya düşürülüp Mercedes V6-V8 otobüsler alınmıştır. Bu uygulamaya gidilmesinin en önemli nedeni ise rekabet koşulları ve fazla olan otobüs sayısını azaltmak ve güçleri birleştirmektir.Daha sonra başa gelen başkanlarımız dönemlerinde de bu yenilikler devam etmiş ve sırasıyla kooperatifimize maraton , prenses ve Mercedes 0403 ler alınmıştır. Başkanımız YUNUS YILMAZ başkanlığında ve yönetim kurulumuz kooperatifimizde büyük bir başarı göstererek tüm araçlarımızı 2005 yılında tek renk ve sıfır Mercedes 0403 olarak yenilenmesinde öncülük yapmışlardır.2008 yılı içersinde de bu yenilik çalışmaları devam ederek araçlarımız Mercedes TRAVEGO larla değiştirilmekte ve kooperatifimiz kurumsallaşma alanında ilk adımlarını atmıştır.

S.S Simav-Gediz Kütahyalılar otobüs işletmesi bundan sonraki dönemler içersinde de bulunduğu bölgeye ve yolcularına hizmetlerine devam edecektir.Dörteylül Mah. Belediye Otogarı Kütahyalılar Yazıhanesi
Simav/TÜRKİYE
0274 513 63 66
kutahya@kutahyalilar.com.tr

Copyright © 2018 Kütahyalılar